SKAW-OPEN SPILLEPLAN 2019
Kl. SØNDAG MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG LØRDAG
            Finaler:  
08.30   33 – 36 69 – 72 97 – 100 133 – 136    
               
10.00 001 – 4 37 – 40 73 – 76 101 – 104 137 – 140   Reserve-
              ret til for-
11.30 005 – 8 41 – 44 77 – 80 105 – 108 141 – 144   sinkelser
              til kl. 13
13,00 009 – 12 45 – 48 81 – 84 109 – 112 145 – 148    
               
14.30 13 – 16 49 – 52 85 – 88 113 – 116 149 – 152    
               
16.00 17 – 20 53 – 56 89 – 92 117 – 120 153 – 157    
               
17.30 21 – 24 57 – 60 93 – 96 121 – 124 Semifinaler /    
          Gruppespil:    
19.00 25 – 28 61 – 64   125 – 128 158 – 160    
      Grill        
20.30 29 -32    65 – 68   129 – 132 161 – 164    
               
Ret til ændringer forbeholdes
Fra den 5. juli 2019 kan du ringe på tlf.: 42716550
vedrørende praktiske spørgsmål, så som spilletider, forsinkelser, m.m.

 

Række 2 – Pulje A

 

Deltagere: Jens Klausen

                  Morten Nielsen

                  Jack Agerskov

 

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

   Jens

 

 

Morten

 

 

Jack

 

Jens

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 77

 

 

Kamp 53

 

Morten

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 1

 

Jack

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: A – B

 

Række 2 – Pulje B

 

Deltagere: Henrik Larsen

                   Thomas Poulsen

                  Steen Glud

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Henrik

 

 

Thomas

 

 

Steen

 

Henrik

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 3

 

 

Kamp 45

 

Thomas

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 76

 

Steen

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: A – B

 

Række 2 – Pulje C

 

Deltagere: Niels Riisgaard

                   John Norman

                  Niels Helløe

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Niels R.

 

 

John

 

 

Niels H.

 

Niels R.

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 114

 

 

Kamp 73

 

John

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 100

 

Niels H.

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: C – D

 

Række 2 – Pulje D

 

Deltagere: Thomas Tang

                   Jørgen Bangsgaard

                  Walther Malchau

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Thomas

 

 

Jørgen

 

 

Walther

 

Thomas

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 99

 

 

Kamp 74

 

Jørgen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 63

 

Walther

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: C – D

 

Række 3 – Pulje A

 

Deltagere: Oscar Riisgaard

                  Jan Holmgren

                  Ole Bonderup

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

   Oscar

 

 

Jan

 

 

Ole

 

Oscar

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 4

 

 

Kamp 35

 

Jan

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 81

 

Ole

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A – B

 

Række 3 – Pulje B

 

Deltagere: Jens E. Strudsholm

                   Hans J. Grumstrup

                  Lasse Løye

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Jens E.

 

 

Hans J.

 

 

Lasse

 

Jens E.

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 5

 

 

Kamp 36

 

Hans J.

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 82

 

Lasse

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A – B

 

Række 4 – Pulje A

 

Deltagere: Robert Taylor

                  Søren Smedegaard

                  Chr. Østergaard

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Robert

 

 

Søren

 

 

Chr.

 

Robert

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 78

 

 

Kamp 93

 

Søren

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 113

 

Chr.

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 4 – Pulje B

 

Deltagere: Jørgen Pedersen

                  Ernst Max Nielsen

                  Jacob Raagaard

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Jørgen

 

 

Ernst

 

 

Jacob

 

Jørgen

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 79

 

 

Kamp 2

 

Ernst

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 61

 

Jacob

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 4 – Pulje C

 

Deltagere: Allan Poulsen

                  Søren Jensen

                  Jens Johansen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

   Allan

 

 

Søren

 

 

Jens

 

Allan

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 34

 

 

Kamp 80

 

Søren

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 115

 

Jens

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 6

 

Deltagere: Gurli Poulsen

                  Dorthe Hansen

                  Karen Meyer

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

   Gurli

 

 

Dorthe

 

 

Karen

 

Gurli

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 72

 

 

Kamp 118

 

Dorthe

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 135

 

Karen

 

 

Skaw-Open

2019

 

Række 7

 

Deltagere: Astrid Weltzer

                   Gurli Poulsen

                   Anni Michelsen

                  Lisbet Groes

                   Gitte Salomon

 

Skaw-

Open

2019

 

   Astrid

 

Gurli

 

Anni

 

Lisbet

 

Gitte

 

Astrid

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 41

 

 

Kamp 109

 

 

 

Kamp 71

 

 

Kamp 133

 

Gurli

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 134

 

 

Kamp 141

 

 

Kamp 62

 

Anni

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 42

 

 

Kamp 70

 

Lisbet

 

 

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Kamp 110

 

Gitte

 

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Række 8 – Pulje A

 

Deltagere: Troels Klausen / Jack Agerskov

                    Jørgen Pedersen / Nikolaj Pedersen         

                   Peter Hinge / Jørgen Hinge

                   Carsten P.V. / Peter Knudsen

 

Skaw-

Open

2019

 

    Troels/Jack

 

 

 

Jørgen/

Nikolaj

 

Peter/

Jørgen

 

 

Carsten/

Peter

 

 

Troels / Jack

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 21

 

 

Kamp 69

 

 

 

Kamp 85

 

 

Jørgen / Nikolaj

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 91

 

 

Kamp 44

 

Peter / Jørgen

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 108

Carsten / Peter

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B

 

Række 8 – Pulje B

 

Deltagere: Jens Klausen / Oscar Riisgaard

                    Bjørn de Place / Jan Lindblad      

                   Chr. Østergaard / Klaus Pedersen

                   Asbjørn Poulsen / Michael Ask

 

Skaw-

Open

2019

 

Jens /

Oscar

 

 

Bjørn /

Jan

 

 

Chr. /

Klaus

 

 

Asbjørn /

Michael

 

 

Jens /

Oscar

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 10

 

 

Kamp 111

 

 

 

Kamp 138

 

 

Bjørn /

Jan

 

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 139

 

 

Kamp 90

 

     Chr. /

Klaus

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 43

 

Asbjørn /

   Michael

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B

Række 9 – Pulje A

 

Deltagere: Sv. Aa. Helsinghoff / Helsinghoff Jun.

                   Peter Leutscher / Rene Guldbrandsen

                  Lars Kastberg / Henrik Juel Petersen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Sv. Aa. / Jun.

 

Peter / Rene

 

Lars / Henrik

 

Sv. Aa. / Jun.

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 39

 

 

Kamp 7

 

Peter / Rene

 

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 89

 

Lars / Henrik

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 9 – Pulje B

 

Deltagere: Jens E. Strudsholm /Jan Holmgren

                   Jørgen Olesen / Niels Jacobsen

                  Ole Jakobsen / Niels Elmegaard

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Jens E. /

     Jan

 

Jørgen /

Niels

 

Ole /

Niels

 

Jens E. /

     Jan

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 9

 

 

Kamp 40

 

Jørgen /

     Niels

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 107

 

Ole /

     Niels

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 9 – Pulje C

 

Deltagere: Kim Sørensen / Sørensen, bror

                 Søren Geckler / Bertil Jønsson

                  Olav Børseth / Ludo Elsen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

 

Kim / bror

 

 

Søren /

Bertil

 

 

Olav / Ludo

 

Kim / bror

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 8

 

 

Kamp 88

 

Søren /

     Bertil

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 106

 

Olav / Ludo

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

Række 10 – Pulje A

 

Deltagere: Piet Loix / Johnny Goffins

                 Leif Carlsen / Robert Taylor

                  Mogens Jakobsen / Gert Simonsen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

   Piet /      

Johnny

 

Leif / Robert

 

Mogens /

Gert

 

   Piet /      

Johnny

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 102

 

 

Kamp 83

 

Leif / Robert

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 137

 

Mogens /

     Gert

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 10 – Pulje B

 

Deltagere: Lars Rutzov / Erik Kroager

                    Chr. Dyrberg / Sven Larsson        

                   Steffen Jensen / Jørgen N. Olesen

                 Henrik Løchte / Jørn Harder

 

Skaw-

Open

2019

 

  Lars / Erik

 

 

Chr. / Sven

 

 

Steffen / Jørgen

 

 

Henrik /

Jørn

 

 

Lars / Erik

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 38

 

 

Kamp 87

 

 

 

Kamp 103

 

 

Chr. / Sven

 

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 104

 

 

Kamp 84

 

Steffen / Jørgen

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 6

 

Henrik /

Jørn

 

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 10 – Pulje C

 

Deltagere: Allan Poulsen / Søren Smedegaard

                    Jens Johansen / Jens Christensen             

                   Thomas Karstoft / Jacob Raagaard

                     Jack Agerskov / John Nielsen

 

Skaw-

Open

2019

 

Allan /

Søren

 

 

Jens /

Jens

 

 

Thomas /

Jacob

 

 

Jack /

   John

 

 

Allan /

Søren

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 121

 

 

Kamp 147

 

 

 

Kamp 33

 

 

Jens /

     Jens

 

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 17

 

 

Kamp 117

 

Thomas /

Jacob

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 101

 

   Jack /

   John

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Gruppespil: A-B; A-C; B-C

 

Række 11

 

Deltagere: Lone Glud / Henriette Laursen

                   Louise Åstrøm / Ulla Hansen

                   Lisbet Groes / Gitte Salomon

                  Annette Guldbrandsen / Karen Meyer

                   Annette Nederby / Birgit Carlsen

 

Skaw-

Open

2019

 

Lone /

Henriette

 

Louise /

Ulla

 

Lisbet /

Gitte

 

Annette /

Karen

 

Annette /

Birgit

 

Lone /

Henriette

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 11

 

 

Kamp 97

 

 

 

Kamp 46

 

 

Kamp 112

 

Louise /

     Ulla

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 136

 

 

Kamp 92

 

 

Kamp 47

 

Lisbet /

     Gitte

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 54

 

 

Kamp 86

 

Annette /

     Karen

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Kamp 140

 

Annette /

     Birgit

 

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Række 12

 

Deltagere: Natasha Saxberg / Lise Kassow

                  Hanne Sørensen / Marianne Fuglsang

                  Sysser Pedersen / Suna Cenholt

                  Mette Kastberg / Pernille Uhrskov

                   Lise Jakobsen / Conni Kassow

 

Skaw-

Open

2019

 

Natasha /

Lise

 

Hanne /

Marianne

 

Sysser /

Suna

 

Mette /

Pernille

 

Lise /

   Conni

 

Natasha /

     Lise

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 96

 

 

Kamp 119

 

 

 

Kamp 143

 

 

Kamp 129

 

Hanne /

Marianne

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 130

 

 

Kamp 120

 

 

Kamp 49

 

Sysser /

     Suna

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 55

 

 

Kamp 144

 

Mette /

   Pernille

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Kamp 13

 

Lise /

     Conni

 

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Række 14 – Pulje A

 

Deltagere: Niels Riisgaard / Anna Riisgaard

                  John Norman / Sysser Pedersen

                  Ann Dueholm / Peter Dueholm

 

Skaw-

Open

2019

 

 

   Niels /        

   Anna

 

John /

Sysser

 

Ann /

Peter

 

   Niels /        

   Anna

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 12

 

 

Kamp 95

 

John /

   Sysser

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 48

 

Ann /

     Peter

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B

 

Række 14 – Pulje B

 

Deltagere: Klaus Pedersen / Henriette Laursen

                   Peter Knudsen / Louise Hintz

                  Steen Glud / Lone Glud

 

Skaw-

Open

2019

 

 

   Klaus / Henriette

 

Peter /

Louise

 

Steen /

Lone

 

   Klaus / Henriette

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 94

 

 

Kamp 142

 

Peter /

   Louise

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 116

 

Steen /

     Lone

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B

 

Række 15 – Pulje A

 

Deltagere: Rene Guldbrandsen / Annette Guldbrandsen

                    John Nielsen / Bente Lund              

                   Niels Elmegaard / Sanne Bartels

                      Peter Leutscher / Karen Meyer

 

Skaw-

Open

2019

 

Rene /

Annette

 

 

John /

Bente

 

 

Niels /

Sanne

 

 

Peter /

Karen

 

Rene /

Annette

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 72A

 

 

Kamp 14

 

 

 

Kamp 145

 

 

John /

     Bente

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 50

 

 

Kamp 153

 

Niels /

Sanne

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 122

 

Peter /

     Karen

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: A-B

 

Række 15 – Pulje B

 

Deltagere: Bertil Jønsson / Helle Jønsson

                    Bjørn de Place / Gitte Pilgaard

                   Mogens Jakobsen / Lise Jakobsen

                   Jørgen Nybo / Hanne Sørensen

 

Skaw-

Open

2019

 

Bertil /

Helle

 

Bjørn /

Gitte

 

 

Mogens /

Lise

 

 

Jørgen /

Hanne

 

Bertil /

   Helle

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 123

 

 

Kamp 23

 

 

 

Kamp 67

 

 

   Bjørn /

     Gitte

 

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 51

 

 

Kamp 22

 

Mogens /

Lise

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 157

 

Jørgen /

   Hanne

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: A-B

 

Række 15 – Pulje C

 

Deltagere: Oscar Saxberg / Natasha Saxberg

                 Gert Simonsen / Marianne Fuglsang

                  Lars Kastberg / Mette Kastberg

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Oscar /

Natasha

 

Gert /

Marianne

 

Lars /

Mette

 

   Oscar /

Natasha

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 104A

 

 

Kamp 154

 

Gert /

Marianne

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 66

 

Lars /

     Mette

 

 

Skaw-Open

2019

 

 Semifinale: C-D

 

Række 15 – Pulje D

 

Deltagere: Jan Lindblad / Mette Bro

                 Jens Christensen / Lisbeth Spanggaard

                  Jacob Raagaard / Dorthe Hansen

 

Skaw-

Open

2019

 

 

   Jan /

   Mette

 

Jens /

Lisbeth

 

Jacob /

Dorthe

 

   Jan /

   Mette

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 146

 

 

Kamp 37

 

Jens /

   Lisbeth

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 75

 

Jacob /

   Dorthe

 

 

Skaw-Open

2019

 

Semifinale: C-D

 

Række 16 – Pulje A

 

Deltagere: Sven Larsson / Lisbet Groes

                   Søren Jensen / Astrid Weltzer

                  Peter Dueholm / Ann Dueholm

 

Skaw-

Open

2019

 

 

   Sven /

   Lisbet

 

Søren /

Astrid

 

Peter /

Ann

 

   Sven /

   Lisbet

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 65

 

 

Kamp 125

 

Søren /

   Astrid

 

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 98

 

Peter /

     Ann

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B

 

Række 16 – Pulje B

 

Deltagere: Ernst Max Nielsen / Ulla Hansen

                    Ole Bonderup / Anni Michelsen     

                     Henrik Larsen / Louise Åstrøm

                     Henrik Løchte / Annette Nederby

 

Skaw-

Open

2019

 

Ernst /

Ulla

 

Ole /

Anni

 

 

Henrik /

Louise

 

 

Henrik /

Annette

 

Ernst /

     Ulla

Skaw-

Open

2019

 

 

Kamp 126

 

 

Kamp 105

 

 

 

Kamp 24

 

 

Ole /

Anni

 

 

Skaw

Open

2019

 

 

Kamp 56

 

 

Kamp 148

 

Henrik /

Louise

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

 

Kamp 64

 

Henrik /

   Annette

 

 

 

Skaw-Open

2019

 

Finale: A-B